Supermodellernas 25 bästa halloween-looks

Alla vet väl att halloween är lite större, lite bättre och liiite mer satsigt i USA. Inspireras av supermodellerna som visar hur man firar den kusliga högtiden på riktigt – den börjar med en grym utklädnad!

Kendall Jenner som Lady Karl Lagerfeldt

Kendall Jenner hettade upp Karl Lagerfeldts klassiska look med en glittrig bodysuit och nätstrumpbyxor.

lady Karl last night 😎

Ett inlägg delat av Kendall (@kendalljenner)

Kaia Gerber och Cindy Crawford som hårdrockare

Vi skulle inte vilja knacka ”bus eller godis” i familjen Gerber-Crawfords hus…

Punk family portrait.

Ett inlägg delat av Cindy Crawford (@cindycrawford)

Cora Emanuell som robot

Svincoola Cora hittade inspiration till sin robot-utstyrsel i filmen ‘Mad Max’.

Did i pull it off or did i not pull it off @madmaxmovie 🛠💀 #aboutlastnight

Ett inlägg delat av Cora Emmanuel (@coraemmanuel)

Camille Rowe som Britney Spears

Är det bara vi som tycker att Camille ser ut exakt som Britney här? Om inte – så i alla fall som modellkollegan Behatii Prinslo!

Oops l did it again.. I’m more comfy on my couch than out on the streets, bitch.

Ett inlägg delat av Camille Rowe -Bel (@fingermonkey)

Heidi Klum som Kali, hinduisk gudinna

Hollywoods halloween-drottning levererar alltid starkt (extra starkt 2008!)

#HeidiHalloween @gettyentertainment #2008

Ett inlägg delat av Heidi Klum (@heidiklum)

Jasmine Sanders som NASA-astronaut och Hailey Baldwin som 80 tals-barbie

Den perfekta duon!

we all know the real Barbie is @golden_barbie 👯

Ett inlägg delat av Hailey Baldwin (@haileybaldwin)

Stella Maxwell som cheerleader och Andrea Pejic som… Läskig!

Vår närmsta gissning på Andreas utklädnad är ‘läskig geisha med i BDSM-dräkt’… Vi vet inte om vi har rätt – men i vilket fall är modellerna snygga och läskiga!

The night is dark and for full of terrors

Ett inlägg delat av Andreja Pejic (@andrejapejic)

Poppy Delevingne som Harley Quinn

Cara Delevingnes storasyster och tillika modell Poppy inspirerades av filmen ‘Suicide Squad’ – som Cara hade en roll i!

Martha Hunt som Elvira Hancock i ‘Scarface’

Martha har till och med en Tony Montana vid sin sida!

… och Devon Windsor som Elvira Hancock

Modellkollegan Devon fastnade också för Elviras kaxiga karaktär. ”Don’t call me baby, I’m not your baby!”

Don’t call me baby….I’m not your baby.

Ett inlägg delat av devon windsor (@devwindsor)

Emily Ratajkowski som Cruella de Vil

Cruella de Vil kan aldrig gå fel!

Cruella 🐩🚬💃

Ett inlägg delat av Emily Ratajkowski (@emrata)

Sara Sampaio som gammal karl

Vi älskar att Sara går mot strömmen med en rolig utklädnad – istället för sexig eller läskig!

Grandpa Roberto came out to party

Ett inlägg delat av Sara Sampaio (@sarasampaio)

ANNONS

Rachel Hilbert, Georgia Fowler och Devon Windsor som ‘fembot’-tjejerna i ‘Austin Powers’

Bubbelrumsrosa trippel-trubbel!

Shall we shag now, or shall we shag later?

Ett inlägg delat av devon windsor (@devwindsor)

Kendall Jenner och Cara Delevingne som Mario och Luigi

Kendall och Cara som Mario och Luigi kan inte bli annat än rätt!

Luigi-Mario….Mario-Luigi

Ett inlägg delat av Kendall (@kendalljenner)

Romee Strijd som häxa

Vi känner knappt igen Victorias Secret-ängeln. Gör du?

Happy halloweeen 🎃

Ett inlägg delat av Romee Strijd (@romeestrijd)

Heidi Klum som Jessica Rabbit och Gigi Hadid som Sandra Dee från ‘Grease’

Heidi Klum är svår att slå (denna utklädnad kommer garanterat att gå till historien), men vi måste säga att även Gigi lyckades väl!

@heidiklum you legend! QUEEN OF HALLOWEEN Jessica Rabbit x Sandra Dee 😉

Ett inlägg delat av Gigi Hadid (@gigihadid)

Soo Joo som läskig sjuksköterska

… Minst sagt läskig!

Regram @petraflannery 💉

Ett inlägg delat av Soo Joo (@soojmooj)

Chanel Iman som mumie

En look som alla kan fixa – så länge man har mycket toapapper hemma!

HAppy Halloween ☠ 💀 💄@mac_daddyy 💇🏽@cesar4styles 💅🏾 @ohmynailsnyc

Ett inlägg delat av Chanel Iman (@chaneliman)

TIPS! STYLEBYS HÖSTBOX ÄR ÄNTLIGEN HÄR, FYLLD TILL BREDDEN MED FANTASTISKA SKÖNHETSPRODUKTER FRÅN VÄLKÄNDA VARUMÄRKEN – MER INFO HITTAR DU HÄR

NUVARANDE Supermodellernas 25 bästa halloween-looks
NÄSTA Chefredaktör Jonna Bergh: ”Prickigt och vinrött – på budget!”